przewiń
czwartek, 7 lipca, 2022

Wkrótce ukaże się zupełnie nowy dodatek albumu PHOENIX!

Warner Classics wkrótce wyda nowe nagranie utworów kameralnych Ludomira Różyckiego i Piotra Ilicza Czajkowskiego w wykonaniu Janusza Wawrowskiego i Mischy Kozłowskiego.

Nagrania te są dopełnieniem płyty PHOENIX, na której odnaleziony Koncert skrzypcowy Ludomira Różyckiego zestawiony jest z Koncertem Piotra Ilicza Czajkowskiego. Różycki napisał swój utwór w 1944 roku w okupowanej Warszawie, a na skutek wydarzeń wojennych utwór przez wiele lat pozostał zapomniany. –> kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej

Pomysł wydania repertuaru skrzypcowego zapomnianego polskiego kompozytora zestawionego z Czajkowskim, którego utwory są jednymi z najsłynniejszych i najczęściej grywanych podsunął sam Janusz:

„Wojna niszczy każdą dziedzinę życia. Nie ma zwycięzców, są tylko przegrani. Poszukiwanie zaginionych utworów, odkrywanie ich na nowo, rekonstruowanie i popularyzowanie to moja wielka pasja. Możliwość przywrócenia do życia Koncertu skrzypcowego PHOENIX Ludomira Różyckiego dowodzi że po czasie grozy zawsze przychodzi pokój. Musimy o tym pamiętać, zwłaszcza wtedy, kiedy rzucane są nam kolejne wyzwania”

Nowe nagrania zawierają repertuar kameralny obu kompozytorów:

  • L. Różycki – Nokturn fis-moll op. 30 nr 2
  • P. I. Czajkowski – Melodia op. 42 nr 3

Janusz Wawrowski – skrzypce
Mischa Kozłowski – fortepian

Wkrótce dostępne na wszystkich głównych platformach streamingowych!