przewiń
Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Janusz Wawrowski & Alexey Botvinov na Festivalu Odessa Classics!

Janusz Wawrowski i Alexey Botvinov wystąpili z recitalem w Zurychu w ramach Odessa Classics Festival 2024.

To kolejny rok współpracy obu artystów. Tym razem w Kościele Św. Piotra w Zurychu wykonali utwory Griega, Poulenca, Silvestrova i Bacewicz.

W październiku 2023 ukazało się ich nagranie „Melodii” Grażyny Bacewicz: posłuchaj tutaj

Udział Janusza Wawrowskiego w Odessa Classics Festival 2024 był możliwy dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza w ramach programu „Kultura Polska na Świecie” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

czwartek, 7 grudnia, 2023

Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu

Janusz Wawrowski zasiadł w Jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu. Granie w zespołach kameralnych jest niezwykle ważne, a przede wszystkim to wspaniała okazja do nawiązywania przyjaźni, budowania muzycznych współprac. Wielkie gratulacje dla wszystkich laureatów konkursu i wszystkich uczestników!

Podziękowania również dla Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu za zaproszenie i promowanie muzyki kameralnej wśród młodych artystów już od tak wielu lat.

 

Powodzenia w organizowaniu kolejnych edycji!

poniedziałek, 30 października, 2023

VIOLIN ODYSSEY: Bacewicz Poject

Violin Odyssey: Bacewicz Project

Janusz Wawrowski wspólnie z Alexeyem Botvinovem, Tymoteuszem Biesem (fortepian) i Kamilem Karolakiem (elektronika) otwiera swój najnowszy projekt nagraniowy, który jest podróżą przez skrzypcowy świat Grażyny Bacewicz. Muzyczną odyseję rozpoczynają miniatury na skrzypce i fortepian oraz skrzypce solo, nie zawsze w klasycznym ujęciu. Śledźcie nasz kanał, żeby nie przegapić żadnej premiery!

Obejrzyj wideo

Organizatorem projektu jest Fundacja im. Zygmunta Noskowskiego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu “Rozwój Sektorów Kreatywnych”

 

poniedziałek, 30 października, 2023

Janusz Wawrowski / Tajwan

W październiku Janusz Wawrowski dał serię koncertów na Tajwanie, po raz pierwszy w swojej karierze!

Razem w orkiestrą Baroque Camerata artysta wykonał utwory Bacha, Vivaldiego oraz kilka tajwańskich niespodzianek na bis!

Wyjazd był również okazją do spotkania z młodzieżą. Janusz Wawrowski poprowadził Masterclassy z uczestnikami z Baroque Camerata Junior, Hsinchu Senior High School oraz National Tsing Hua University. Gratulacje dla wszystkich młodych skrzypków za ich piękną pracę!

Więcej informacji

piątek, 29 września, 2023

Album „Chopin Inspirations” już dostępny w Internecie!

Najnowsze wydanie Janusz Wawrowskiego dla Warner Classics „Chopin Inspirations” już dostępne na wszystkich portalach streamingowych!

Janusz Wawrowski, odkrywa przed nami ślady Fryderyka Chopina w muzyce skrzypcowej. Razem z pianistą Mischą Kozłowskim prezentuje album „Chopin Inspirations”, w którym sięga po twórczość Griega, Paderewskiego, Noskowskiego i Sarasatego, by cofnąć się w czasie i pokazać, jak wciąż uwielbiany Chopin inspirował w XIX i XX wieku.

Posłuchaj albumu:

Spotify

Apple Music

Youtube

 

wtorek, 12 września, 2023

Janusz Wawrowski laureatem dorocznej nagrody MInistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Podczas uroczystej gali w Arkadach Kubickiego prof. Piotr Gliński odznaczył twórców, animatorów oraz ludzi kultury, których działalność w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju, upowszechniania, jak również ochrony kultury i dziedzictwa narodowego.

Wśród laureatów nagrody znaleźli się m. in. Andrzej Sapkowski, Gołda Tencer, prof. Roman Lasocki.

Więcej informacji – kliknij tutaj