przewiń
Aktualności

Aktualności

sobota, 19 grudnia, 2020

Idzie nowe… wyjątkowe!

W tym roku kończą się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mijają również dwa lata od nadania imienia Polonia pierwszemu w powojennej historii polski instrumentowi Antonio Stradivariego.

czwartek, 19 listopada, 2020

Świętujemy rok Ludwiga van Beethovena!!

Rok Beethovenowski powoli dobiega końca. Pomimo dwukrotnego już odwołania tego wydarzenia ze względu na pandemię i ponownego zaostrzenia restrykcji rządowych wobec instytucji kultury nie poddaliśmy się i wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją p. Anny Duczmal-Mróz zarejestrowaliśmy Koncert Skrzypcowy L. van Beethovena. Koncert transmitowany będzie online w Sylwestrowy wieczór o godz 18:00 na kanale orkiestry!

wtorek, 20 października, 2020

Dwa Strady, Wawrowski i Roth!

Szczęście uchwycone tuż po nagraniu Sonaty na dwoje skrzypiec M. Weinbega wraz z Linusem Rothem w Landesakademie für die musizierende Jugend in Baden-Württemberg

sobota, 19 września, 2020

Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Janusz Wawrowski nagrodzony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest to prestiżowe odznaczenie ministerialne przyznawane osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury polskiej.

wtorek, 5 marca, 2019

Fryderyk dla “Hidden Violin”

Płyta Hidden Violin została nagrodzona Fryderykiem 2019 w kategorii album roku – recital solowy. To już druga statuetka na koncie Janusza Wawrowskiego – Sequenza została doceniona w 2017 roku.