Z wizytą w ogrodzie maestro Pendereckiego
Zajrzyj do wspomnień o maestro Krzysztofie Pendereckim w jego pięknym wirtualnym ogrodzie i posłuchaj Janusza, jako jednego z wielu dostojnych gości …
Zajrzyj do wspomnień o maestro Krzysztofie Pendereckim w jego pięknym wirtualnym ogrodzie i posłuchaj Janusza, jako jednego z wielu dostojnych gości …
SPRAWOZDANIE Z SESJI: ROZŚWIETLENIE
Nowa aranżacja Koncertu skrzypcowego Ludomira Różyckiego, sporządzona przez polskiego wirtuoza Janusza Wawrowskiego, ukazuje utwór jako zdecydowanie bardziej optymistyczny, niż sugeruje czas jego powstania – pisze Harry White.
Pandemia pokrzyżowała plany naszego koncertu w Londynie i konferencji prasowej, ale nie poddaliśmy się!
Zapraszam wszystkich do obejrzenia naszego nowego filmu o Projekcie Phoenix. Będzie to muzyczny wieczór z artystami, dziennikarzami i muzykologami. ✨
Zaczynamy DZIŚ WIECZOREM, 18.03.2021 at 19:00!⏰
„Jeszcze gorętsza staje się temperatura albumu PHOENIX Janusza Wawrowskiego, kiedy polski skrzypek porusza smyczkiem poprzez przejmujące melodie i olśniewające wirtuozerie Koncertu skrzypcowego Czajkowskiego. Dzierżąc wspaniałego Stradivariusa z 1685 roku, Wawrowski wyróżnia się ciemnym blaskiem, a wspaniale wspiera go Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Grzegorza Nowaka. To wszystko składa się na naprawdę ekscytujące i świeże przedstawienie jednego z repertuarowych koni wyścigowych”
Dwa niezwykłe koncerty skrzypcowe spotykają się na płycie Phoenix Janusza Wawrowskiego. Z muzyki tej tętni życie, choć każdy z utworów pisany był w trudnym dla kompozytora czasie – Czajkowski po bolesnym rozpadzie małżeństwa, a Różycki podczas powstania warszawskiego.
W 1944 roku Ludomir Różycki ukrył fragmenty swojego koncertu skrzypcowego tuż przed ucieczką z owładniętej wojną Warszawy. Dawno utracone dzieło odradza się dziś do życia.
Janusz Wawrowski wraz z Royal Philharmonic Orchestra pod batutą Grzegorza Nowaka. Premiera 12 marca w katalogu Warner Classics!
Zamów już dziś, aby dostać album jako pierwszy!
Szczęście uchwycone tuż po nagraniu Sonaty na dwoje skrzypiec M. Weinbega wraz z Linusem Rothem w Landesakademie für die musizierende Jugend in Baden-Württemberg