przewiń
Aktualności

Aktualności

czwartek, 11 maja, 2023

Wakacyjne kursy z Januszem Wawrowskim

Drodzy skrzypkowie! Janusz Wawrowski serdecznie zaprasza na wakacyjne kursy muzyczne, podczas których będziecie mogli wspólnie popracować nad Waszym repertuarem.

W tym roku możecie zgłosić się na Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Łańcucie oraz Mistrzowskie Kursy Artystyczne w Tarnowie.

Szczegóły można znaleźć na stronach internetowych kursów:

Tarnów

Łańcut

czwartek, 11 maja, 2023

L. van Beethoven Easter Festival

Janusz Wawrowski wspólnie z wspaniałymi artystami: Sarą McElravy, Claudio Bohórquezem, Andrzejem Cieplińskim, Manuelem Escauriaza Martinez-Peñuelą oraz Łukaszem Krupińskim wykonał Sekstet Krzysztofa Pendereckiego podczas koncertu upamiętniającego 3. rocznicę śmierci Maestro.

Nagranie z koncertu można obejrzeć pod linkiem: kliknij tutaj

sobota, 31 grudnia, 2022

Janusz Wawrowski & Mischa Kozłowski – Chopin Inspirations / nowy projekt

Fryderyk Chopin to kompozytor, który nieustannie fascynuje. Pomimo mijającego czasu, zmieniającego się świata, jego muzyka jest wciąż aktualna. Janusz Wawrowski i Mischa Kozłowski sięgają po twórczość Griega, Paderewskiego, Noskowskiego i Sarasatego, by cofnąć się w czasie i pokazać, jak uwielbiany przez nas wszystkich Chopin inspirował w XIX i XX wieku

Zapraszamy do subskrybowania kanału YouTube Janusza Wawrowskiego i obejrzenia czterech wyjątkowych nagrań – kliknij tutaj

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

poniedziałek, 17 października, 2022

BreastFit – Kobiecy biust, męska sprawa!

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi.

Z tej okazji razem z moimi studentami wystąpiliśmy podczas konferencji pod hasłem: BreastFit – Kobiecy biust, męska sprawa! Kampania, w ramach której powstał kalendarz POWER OF COMMUNITY 2023, ma na celu uświadomić nam, jak ważne jest by dbać o zdrowie nie tylko własne, lecz również innych. Troszczmy się o nasze mamy, siostry, żony i koleżanki. Przypominajmy im, jak ważne są badania profilaktyczne. To może uratować życie.

Zakup kalendarza „Power of community” i podarowanie go bliskiej kobiecie, będzie symbolem troski o jej zdrowie, a dochód cegiełką, którą każdy z nas dorzuci jako wsparcie dla osób z zaawansowanym rakiem piersi. Zachęcam do kupna kalendarza.

Kalendarz można kupić tutaj.

czwartek, 7 lipca, 2022

Wkrótce ukaże się zupełnie nowy dodatek albumu PHOENIX!

Warner Classics wkrótce wyda nowe nagranie utworów kameralnych Ludomira Różyckiego i Piotra Ilicza Czajkowskiego w wykonaniu Janusza Wawrowskiego i Mischy Kozłowskiego.

Nagrania te są dopełnieniem płyty PHOENIX, na której odnaleziony Koncert skrzypcowy Ludomira Różyckiego zestawiony jest z Koncertem Piotra Ilicza Czajkowskiego. Różycki napisał swój utwór w 1944 roku w okupowanej Warszawie, a na skutek wydarzeń wojennych utwór przez wiele lat pozostał zapomniany. –> kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej

Pomysł wydania repertuaru skrzypcowego zapomnianego polskiego kompozytora zestawionego z Czajkowskim, którego utwory są jednymi z najsłynniejszych i najczęściej grywanych podsunął sam Janusz:

„Wojna niszczy każdą dziedzinę życia. Nie ma zwycięzców, są tylko przegrani. Poszukiwanie zaginionych utworów, odkrywanie ich na nowo, rekonstruowanie i popularyzowanie to moja wielka pasja. Możliwość przywrócenia do życia Koncertu skrzypcowego PHOENIX Ludomira Różyckiego dowodzi że po czasie grozy zawsze przychodzi pokój. Musimy o tym pamiętać, zwłaszcza wtedy, kiedy rzucane są nam kolejne wyzwania”

Nowe nagrania zawierają repertuar kameralny obu kompozytorów:

  • L. Różycki – Nokturn fis-moll op. 30 nr 2
  • P. I. Czajkowski – Melodia op. 42 nr 3

Janusz Wawrowski – skrzypce
Mischa Kozłowski – fortepian

Wkrótce dostępne na wszystkich głównych platformach streamingowych!