przewiń
Aktualności

Aktualności

poniedziałek, 30 października, 2023

VIOLIN ODYSSEY: Bacewicz Poject

Violin Odyssey: Bacewicz Project

Janusz Wawrowski wspólnie z Alexeyem Botvinovem, Tymoteuszem Biesem (fortepian) i Kamilem Karolakiem (elektronika) otwiera swój najnowszy projekt nagraniowy, który jest podróżą przez skrzypcowy świat Grażyny Bacewicz. Muzyczną odyseję rozpoczynają miniatury na skrzypce i fortepian oraz skrzypce solo, nie zawsze w klasycznym ujęciu. Śledźcie nasz kanał, żeby nie przegapić żadnej premiery!

Obejrzyj wideo

Organizatorem projektu jest Fundacja im. Zygmunta Noskowskiego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu “Rozwój Sektorów Kreatywnych”

 

poniedziałek, 30 października, 2023

Janusz Wawrowski / Tajwan

W październiku Janusz Wawrowski dał serię koncertów na Tajwanie, po raz pierwszy w swojej karierze!

Razem w orkiestrą Baroque Camerata artysta wykonał utwory Bacha, Vivaldiego oraz kilka tajwańskich niespodzianek na bis!

Wyjazd był również okazją do spotkania z młodzieżą. Janusz Wawrowski poprowadził Masterclassy z uczestnikami z Baroque Camerata Junior, Hsinchu Senior High School oraz National Tsing Hua University. Gratulacje dla wszystkich młodych skrzypków za ich piękną pracę!

Więcej informacji

piątek, 29 września, 2023

Album „Chopin Inspirations” już dostępny w Internecie!

Najnowsze wydanie Janusz Wawrowskiego dla Warner Classics „Chopin Inspirations” już dostępne na wszystkich portalach streamingowych!

Janusz Wawrowski, odkrywa przed nami ślady Fryderyka Chopina w muzyce skrzypcowej. Razem z pianistą Mischą Kozłowskim prezentuje album „Chopin Inspirations”, w którym sięga po twórczość Griega, Paderewskiego, Noskowskiego i Sarasatego, by cofnąć się w czasie i pokazać, jak wciąż uwielbiany Chopin inspirował w XIX i XX wieku.

Posłuchaj albumu:

Spotify

Apple Music

Youtube

 

wtorek, 12 września, 2023

Janusz Wawrowski laureatem dorocznej nagrody MInistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Podczas uroczystej gali w Arkadach Kubickiego prof. Piotr Gliński odznaczył twórców, animatorów oraz ludzi kultury, których działalność w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju, upowszechniania, jak również ochrony kultury i dziedzictwa narodowego.

Wśród laureatów nagrody znaleźli się m. in. Andrzej Sapkowski, Gołda Tencer, prof. Roman Lasocki.

Więcej informacji – kliknij tutaj

czwartek, 31 sierpnia, 2023

Rusza 12. Festiwal Muzyczne Przestrzenie!

Już od 3.09 Ostrów Wielkopolski, Konin i Gniezno zabrzmią najpiękniejszymi dziełami muzyki kameralnej!

Rozpoczyna się Festiwal Muzyczne Przestrzenie, którego Janusz Wawrowski jest dyrektorem artystycznym. Wystąpi podczas trzech koncertów, w roli kameralisty i solisty z towarzyszeniem wyjątkowej orkiestry New Ideas Chamber Orchestra pod batutą Gediminasa Gelgotasa.

Aby dowiedzieć się więcej o tegorocznym Festiwalu kliknij tutaj.

Dofinansowano środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Miasta Konin. Głównym sponsorem Festiwalu jest firma Granges S.A.

wtorek, 18 lipca, 2023

Różycki Challenge dla młodych skrzypków!

Z okazji wydania przez PWM koncertu skrzypcowego Ludomira Różyckiego pod naszą redakcją w wersji na skrzypce i fortepian mamy dla Was wyjątkowe wydarzenie. Specjalnie dla Was Mischa Kozłowski nagrał partię fortepianu, żebyście mogli się poczuć jak to byłoby zagrać z pianistą ten przepiękny koncert.

Wybierzcie Wasz ulubiony fragment, nagrajcie go z Mischą i prześlijcie do nas! Aby dostać nuty, skontaktujcie się z nami przez Facebooka, Instagram lub e-mail poniżej.

Żeby zagrać z Mischą kliknij tu.

Czekamy na Wasze nagrania i jesteśmy naprawdę ciekawi rezultatów. Przesyłajcie proszę swoje nagrania tutaj: media@wawrowski.com