przewiń
Aktualności

Aktualności

piątek, 23 lipca, 2021

Album PHOENIX nominowany do nagrody Opus Klassik w dwóch kategoriach!

Płyta PHOENIX Janusza Wawrowskiego została nominowana do prestiżowej nagrody OPUS KLASSIK 2021 w dwóch kategoriach:

  • najlepsze wykonanie koncertu za Koncert Skrzypcowy PHOENIX Ludomira Różyckiego op. 70 z Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Grzegorza Nowaka

Posłuchaj na:

Spotify https://spoti.fi/36Vk9QF
TIDAL http://bit.ly/38FQlt6
Apple Music http://apple.co/2N0vh89
Deezer https://bit.ly/3ePGjIp

  • nalepsze video promocyjne powstałe przy współpracy z Kilmulis Design oraz Jacob Shaw // SCS Consultacy

 

więcej na  https://www.opusklassik.de

poniedziałek, 29 marca, 2021

The Strad o koncercie Ludomira Różyckiego

SPRAWOZDANIE Z SESJI: ROZŚWIETLENIE

Nowa aranżacja Koncertu skrzypcowego Ludomira Różyckiego, sporządzona przez polskiego wirtuoza Janusza Wawrowskiego, ukazuje utwór jako zdecydowanie bardziej optymistyczny, niż sugeruje czas jego powstania – pisze Harry White.

czwartek, 18 marca, 2021

The PHOENIX Project Online Studio JUŻ DZIŚ!

Pandemia pokrzyżowała plany naszego koncertu w Londynie i konferencji prasowej, ale nie poddaliśmy się!

Zapraszam wszystkich do obejrzenia naszego nowego filmu o Projekcie Phoenix. Będzie to muzyczny wieczór z artystami, dziennikarzami i muzykologami. ✨

Zaczynamy DZIŚ WIECZOREM, 18.03.2021 at 19:00!

piątek, 12 marca, 2021

The Times o PHOENIXie

„Jeszcze gorętsza staje się temperatura albumu PHOENIX Janusza Wawrowskiego, kiedy polski skrzypek porusza smyczkiem poprzez przejmujące melodie i olśniewające wirtuozerie Koncertu skrzypcowego Czajkowskiego. Dzierżąc wspaniałego Stradivariusa z 1685 roku, Wawrowski wyróżnia się ciemnym blaskiem, a wspaniale wspiera go Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Grzegorza Nowaka. To wszystko składa się na naprawdę ekscytujące i świeże przedstawienie jednego z repertuarowych koni wyścigowych”

środa, 3 lutego, 2021

Premiera albumu PHOENIX 12 marca 2021!

Dwa niezwykłe koncerty skrzypcowe spotykają się na płycie Phoenix Janusza Wawrowskiego. Z muzyki tej tętni życie, choć każdy z utworów pisany był w trudnym dla kompozytora czasie – Czajkowski po bolesnym rozpadzie małżeństwa, a Różycki podczas powstania warszawskiego. 

W 1944 roku Ludomir Różycki ukrył fragmenty swojego koncertu skrzypcowego tuż przed ucieczką z owładniętej wojną Warszawy. Dawno utracone dzieło odradza się dziś do życia. 

Janusz Wawrowski wraz z Royal Philharmonic Orchestra pod batutą Grzegorza Nowaka. Premiera 12 marca w katalogu Warner Classics! 

Zamów już dziś, aby dostać album jako pierwszy!